Porotherm KP Vario UNI - novinka z oblasti keramobetonových překladů

Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., uvedla na trh mimo jiné i novinku z oblasti keramobetonových překladů Porotherm KP Vario UNI

Univerzální schránka Vario UNI pro rolety a žaluzie vychází ze stávajícího překladu KP Vario.  Novinka s přídavkem UNI se vyznačuje mnoha výhodami:

 • - UNIverzální použití pro rolety i žaluzie 
  - řeší lineární tepelný most
 • - umožňuje snadnou instalaci schránky i stínících prvků
 • - prostor pro síť proti hmyzu
 • - možnost montáže stínících prvků bez plechových schránek či boxů
 • - rozhodnutí o volbě stínící techniky je možné učinit dodatečně kdykoliv (u zapuštěných vodících lišt nutno rozhodnout před omítkami)

Další výhodou spojenou s instalací stínící techniky v souvislosti s francouzskými okny při použití žaluzií s lamelami typu Z-90 nebo S-90 je maximální výška francouzského okna až 2750 mm a při instalaci rolet se standardními lamelami M317 až 2530 mm.

Překlady KP Vario UNI do délky 1750 mm jsou navrženy jako plně samonosné bez potřeby spřahování s ostatními konstrukcemi. Jsou symetricky vyztuženy a lze je použít i „vzhůru nohama“, vždy však na výšku 238 mm, proto není na překladech vyznačena jejich poloha ve stavbě.

Oproti tomu překlady délky 2000 mm a větší jsou z důvodu snížení hmotnosti i zvýšení celkové únosnosti navržené jako spřažné. Výrobce upozorňuje, že s těmito překlady lze manipulovat pouze ve svislé poloze s výztuží nahoru!

Další produktové novinky Wienerberger pro rok 2016
Mezi novinky letošního roku se řadí také lícové cihly Terca Wasserstricht, které jsou při výrobě hlazeny proudem vody a díky tomu získávají úžasný vzhled. Dále dlažbu Old Penter – Holand či keramobetonový překlad KP Vario UNI.

Informovanost = základ úspěchu
Další novinky z dílny společnosti Wienerberger se budou dotýkat v největší míře stavitelů rodinných domů, pro které je připraveno promyšlené systémové řešení – cihlový dům s pálenou střechou. S tím jsou úzce spjaty také 4 užitky nového konceptu E4 neboli efektivního spojení společností Wienerberger a Tondach. Ten je založen na tom, že cihlostavby s pálenou střechou jsou:

 • - ekologické (přírodní materiál, trvalá udržitelnost výrobku)
 • - ekonomicky výhodné (dlouhá životnost, rozumná investice)
 • - energeticky efektivní (tepelně-izolační vlastnosti, lze dosáhnout nejvyšší energetické účinnosti)
 • - vzbuzují emoce (krásný dům, estetické řešení, zdravý a bezpečný domov)

Další výhody, které na vás čekají v letošním roce, jsou například dodávka posledního LKW zdarma. To znamená, že za poslední kamion materiálu nebudete muset nic platit. Od 1.5.2016 také vzejde v platnost novinka v programu Porotherm dům → -50% na projekt. Pro odborné stavební firmy připravila společnost pomůcky zdarma (pila, pilník, zubaté hladítko) již od 15.4.

Jednoduše řečeno – každý, kdo se chystá stavět cihlový rodinný dům si příjde na své. Na všechny je myšleno a nikdo nebude opomenut. Stavějte i vy s kvalitními materiály, které jsou ověřené staletími, a získáte navíc přidanou hodnotu - pocit domova a bezpečí.

S využitím materiálů společnosti Wienerberger

Poznarová Pavla