Nový stavební zákon nezmění pravidla pro ploty. Znáte je ale všechny?

Prosazený nový stavební zákon nemění hlavní pravidla pro instalace a opravy plotů u rezidenčních nemovitostí. Hodně druhů oplocení bude pořád nutné ohlásit nebo pro ně i vyžádat povolení. Týká se to zejména plotů vyšších než dva metry a plotů na parcelách vedle veřejných prostranství či komunikací.

Číst dál: Nový stavební zákon nezmění pravidla pro ploty. Znáte je ale všechny?

Koupací jezírko a biobazén roku 2021

Asociace biobazénů a jezírek při Svazu zakládání a údržby zeleně zorganizovala již třetí ročník soutěže Koupací jezírko roku. Cílem soutěže je ukázat odborné i laické veřejnosti, že je možné využívat ke koupání u rodinných domů či rekreačních objektů taková zařízení, kde je voda čištěna biologicky nebo biologicko-mechanicky bez použití chemických prostředků.

Číst dál: Koupací jezírko a biobazén roku 2021

Jaro na zahradě letos začalo sice později, ale správná péče ji vždy promění v zázrak!

Letošní studené a deštivé jaro výrazně zpozdilo nástup vegetačního období. Nicméně v současné době je již jaro v plném proudu a poslední opozdilci dokončují jarní údržbu zahrady. Její nedílnou součástí je především péče o zimou vyčerpaný a zetlelou plstí přidušený trávník a samozřejmě úprava a zastřižení všech okrasných keřů a dřevin, jejichž oddenky po loňské vegetační sezóně opět, a se stále větší silou, vystřelily do všech světových stran.

Číst dál: Jaro na zahradě letos začalo sice později, ale správná péče ji vždy promění v zázrak!

Stavebnicový systém pro bezúdržbovou venkovní terasu promění okolí domu v zónu odpočinku

Někdo se rozhodl pro rekonstrukci podlahy, kuchyně či výměnu nábytku v obývacím či dětském pokoji. Jiný konečně investoval do nové otopné soustavy či výměny starých oken za úspornější. Spousta lidí se však rozhodla pro zvelebení exteriéru, pořízení bazénu, pergoly či vybudování terasy v okolí domu.

Číst dál: Stavebnicový systém pro bezúdržbovou venkovní terasu promění okolí domu v zónu odpočinku

Zimní zahrady snadno a rychle

Řešení Klaes 3D je jiné. Jeho technické jádro obsahuje výjimečné nástroje pro efektivní konstrukci, kalkulaci, prezentaci a výrobu zimních zahrad. Díky integraci do komplexního řešení Klaes tak lze snadno optimalizovat veškeré workflow společnosti, včetně všech organizačních a obchodních úkonů. Přičemž univerzální systém konstrukcí ze dřeva usnadňuje všem výrobcům zimních zahrad z dřevo-hliníku přechod ke komplexní digitalizaci.

Číst dál: Zimní zahrady snadno a rychle