Dřevěné příhradové střešní vazníky a osvětlení

Správné osvětlení interiéru by mělo být nejen funkční a účelné, ale také hezké a originální. Návrh osvětlení musí vzít v úvahu veškeré odpočinkové či pracovní zóny v místnosti. Dosud ideální volbou je kombinace centrálního, zónového a místního osvětlení. Typ osvětlení by měl být odvozen od předmětu činnosti, která se v místě či prostoru předpokládá.

Číst dál: Dřevěné příhradové střešní vazníky a osvětlení

Snížení nákladů za elektrickou energii díky elektro-luminiscenčním zdrojům

Mezi elektro-luminiscenční zdroje patří následující světelné zdroje: světelné diody LED, elektroluminiscenční panely a laserové diody. V tomto článku bychom se chtěli zaměřit na světelné diody LED, které postupem času začínají mít velkou převahu nad ostatními světelnými zdroji v běžných světelných aplikacích.

Číst dál: Snížení nákladů za elektrickou energii díky elektro-luminiscenčním zdrojům

Osvětlení domu aneb: Umíte doma správně svítit?

Správně zvolené osvětlení v jednotlivých místnostech rodinného domu patří dnes již neodmyslitelně k základnímu uživatelskému komfortu.

Je nade vší pochybnost zřejmé, že jiný typ osvětlení vyžadují odpočinkové prostory domu, jako jsou ložnice nebo obývací pokoj, zcela odlišné nároky na světlo pak mají místnosti spojené s pracovními činnostmi, jako jsou například kuchyně, koupelna popřípadě pracovna domu.

Číst dál: Osvětlení domu aneb: Umíte doma správně svítit?