Gasnet doporučuje stavebníkům, aby si nechali vytyčit plynovody

Český distributor plynu radí stavebníkům a stavebním firmám, aby si na staveništi nechali před zahájením zemních prací vytyčit umístění plynárenského zařízení. Podle dat skupiny GasNet, došlo během stavební sezony v minulém roce k 585 případům narušení plynárenských zařízení. To způsobilo zbytečné škody v řádech miliónů korun.

Číst dál: Gasnet doporučuje stavebníkům, aby si nechali vytyčit plynovody

Sprchovací toaleta TECEone představuje prémiovou kvalitu pro každého

Nároky uživatelů na komfort, pohodlí, design i funkční vlastnosti produktů či technických zařízení pro domácnosti se rok od roku zvyšují. Ne jinak je tomu u vybavení koupelen. I zde je více a více patrné, že spotřebitelé ve stále větší míře upřednostňují praktický a trvale udržitelný design, nejvyšší možné užitné vlastnosti produktů, jejich snadnou údržbu a dlouhodobě bezporuchový provoz.

Číst dál: Sprchovací toaleta TECEone představuje prémiovou kvalitu pro každého

Od nového roku musí být novostavby úspornější

Od ledna roku 2022 se výrazně mění požadavky pro výstavbu nových budov a rekonstrukcí těch stávajících. Cílem legislativní úpravy je snížení spotřeby energií a co největší šetrnost k životnímu prostředí. Novinka, která zpřísňuje parametry energetické náročnosti budovy, se týká jak rodinných, tak i bytových domů, vztahuje se ale třeba i na administrativní budovy.

Číst dál: Od nového roku musí být novostavby úspornější

Vzorové domy