Sklápěcí pergola PLACEO – moderní stínění terasy

Pokud rádi v letních měsících odpočíváte na terase za svým domem, ale není vám příjemné příliš ostré slunce, známe řešení, jak vytvořit z vaší terasy idylické a zároveň příjemné místo k odpočinku a nerušené relaxaci. 

Napajedelská společnost Thermont totiž vyrábí a nabízí systém moderního stínění PLACEO. Jedná se o protidešťovou samostatně stojící pergolu, která plní funkci stínění, zastřešení i regulovatelné ventilace.

Konstrukce pergoly PLACEO
Pergola PLACEO  je navržena v minimalistickém designu s plochou střechou a ostrými pravoúhlými rysy nosné konstrukce. V zavřené poloze díky unikátnímu tvaru střešních profilů dokonale odvádí dešťovou vodu a udržuje tak sucho v prostoru pod pergolou. Pergola je vyrobena z pevné hliníkové slitiny s komponenty z nerezavějící oceli a je tak dokonale odolná.

Hlavní přednosti pergoly PLACEO
Díky uzavřenému tvaru profilů lamel se zvyšuje tuhost a odolnost vůči zatížení větrem a sněhem. Pergola je dále vybavena integrovaným okapem v obvodovém profilu, který odvádí dešťovou vodu nosným sloupem pryč. Lamely je možné natočit v úhlu až 140º a navíc mezi ně lze umístit těsnění, čímž se sníží průvzdušnost střechy pergoly. Střešní profily se polohují jednoduše elektromechanicky pomocí dálkového ovládání.

Užitečné doplňky pergoly PLACEO
Novinkou roku 2016 je rozšíření sortimentu o stínicí látkové rolety v mnoha barvách, kterými lze účinně regulovat sluneční svit v odpoledních nebo podvečerních hodinách. V případě zájmu na prodloužení letní sezóny firma nabízí celoskleněný nebo rámový posuvný systém obvodového zasklení pro ochranu před deštěm a větrem. V kombinaci se závěsnými tepelnými ohřívači tak můžete pergolu využívat i v chladných měsících. Vše je možné navíc vyšperkovat LED osvětlením integrovaným do lamel střechy pro večerní posezení s přáteli. Samozřejmostí je široká škála barevných kombinací.

www.thermont.cz