Izolace spodní stavby domu a jeho základů vám ušetří peníze i trápení v budoucnu

Dobře tepelně izolovat při stavbě nebo rekonstrukci domu je jeden z nejdůležitějších aspektů. V době energetické krize, kdy ceny za plyn a elektřinu extrémně stoupají vzhůru, se vhodné zateplení stává prioritou číslo jedna. Kvalitní tepelná izolace zajistí nejen příjemné domácí prostředí na další dekády, ale přinese znatelné úspory za energie. Zateplení je potřeba řešit už od základů neboli spodní stavby domu. Za únik tepla může až z 15 %, jelikož se neustále střetává s vlhkostí a dalšími venkovními vlivy.

Číst dál: Izolace spodní stavby domu a jeho základů vám ušetří peníze i trápení v budoucnu

Od nového roku musí být novostavby úspornější

Od ledna roku 2022 se výrazně mění požadavky pro výstavbu nových budov a rekonstrukcí těch stávajících. Cílem legislativní úpravy je snížení spotřeby energií a co největší šetrnost k životnímu prostředí. Novinka, která zpřísňuje parametry energetické náročnosti budovy, se týká jak rodinných, tak i bytových domů, vztahuje se ale třeba i na administrativní budovy.

Číst dál: Od nového roku musí být novostavby úspornější

Jak může HELUZ pomoci s posouzením nosných stěn, překladů nebo při návrhu stropů?

Od zpracování základního výpočtu spotřeby materiálu až po řešení odvodu spalin komína, tedy ve všech fázích stavby se mohou stavebníci z cihelného systému HELUZ spolehnout na pomoc odborníků a technických poradců společnosti HELUZ. Jak mohou využít např. poradenství statika, vysvětluje ing. Zuzana Hejlová, hlavní statička společnosti HELUZ.

Číst dál: Jak může HELUZ pomoci s posouzením nosných stěn, překladů nebo při návrhu stropů?

Moderní bydlení v klidu a tichu Vám zajistí protihlukové akustické cihly

Pojem komfort bydlení je v současném stavebnictví spojován s různými parametry, které ovlivňují kvalitu interiérů rodinných domů. Jedním z nich je akustický komfort, na který se při navrhování domu často zapomíná. Proč je tento parametr tak zásadní, že výrobci stavebních materiálů vymysleli tzv. akustické cihly?

Číst dál: Moderní bydlení v klidu a tichu Vám zajistí protihlukové akustické cihly