Střecha jako nová po desítky let? S glazurami Tondach je to možné!

Vrcholem v budování zázemí každé rodiny je výstavba vlastního rodinného domu. Mnohdy těžce naspořené prostředky mají být celé věnovány na realizaci vysněného projektu. S o to větší odpovědností je tudíž nutné vybírat materiály pro každou jednotlivou konstrukci domu. K rozhodujícím z nich patří střecha. 

Stavíte-li cihlový či zděný dům, pak v drtivé většině případů se k němu bude hodit střecha z pálených střešních krytin. Ty vynikají svojí trvanlivostí, odolností proti mechanickému poškození, systémem dvojitých drážek proti vnikající vodě či vířivému sněhu, širokou nabídkou tvarových typů i barevných provedení, řadou doplňkových tašek či snadnou a rychlou montáží.

Neméně důležitým hlediskem je výhradní použití zdravotně nezávadných a ekologických surovin pro jejich výrobu, což usnadňuje recyklaci materiálu bez jakéhokoliv zatížení životního prostředí v budoucnu.

Tondach = trvalá krása střechy

Vedle již samozřejmých požadavků investorů na stoprocentní funkčnost střechy, popřípadě její dlouhodobou životnost, do popředí stále více vstupuje otázka estetická a trvale pěkného vzhledu. Důraz je kladen na to, aby si střecha i po několika desítkách let v provozním zatížení zachovala původní krásný a neměnný vzhled.

V tomto ohledu se jeví jako velmi důležitá otázka povrchu tašek. Ten, pokud je velmi hladký, brání ulpívání nečistot na povrchu krytiny a střecha zůstává jako nová po celou dobu své životnosti.

Širokou paletu možností povrchových úprav engobami a glazurami nabízí společnost Tondach. Engoby jsou zušlechtěné  rozplavené jíly s obsahem oxidů kovů. Tyto jíly se nanáší na tašku před výpalem a natavují se na povrch tašky při teplotách nad 1000°C . Po výpalu je povrch tašek elegantně matný až pololesklý.

Glazované tašky jsou vyráběny na obdobném principu jako engobované s tím rozdílem, že nanášená směs obsahuje sklovité příměsi.  Díky tomu je po výpalu dosaženo vysoce lesklého povrchu tašek, který účinně chrání jejich povrch před znečištěním.

Tašky Figaro 11 a Stodo 12 nově s glazurami „Amadeus černá“.

V rámci rozšiřování nabídky povrchových úprav tašek přichází společnost Tondach i v letošním roce se dvěma novinkami.

První z nich je možnost realizace glazury v provedení „Amadeus černá“ na velmi žádané ploché tašky Figaro 11, které byly na náš trh s úspěchem uvedeny v loňském roce. Tyto tašky byly dosud k dostání pouze v režném provedení či enogobách.

Druhou je pak rozšíření barevných variant glazovaných povrchů u tašek Stodo 12. Zde bude dosud nabízená glazura „Břidlicově černá“ doplněna o elegantní glazuru „Amadeus černá“.

Je tedy zřejmé, že zájemci o pálené střešní tašky Tondach se mají na co těšit i v nadcházející stavební sezóně.

Ivo Románek

Další články o Dům a střecha