Přírodní dýhované dveře nás vzývají – Račte dál, vstupte!

Otevírání či zavírání rodinného domu – to je poslání dveří. Ty interiérové převážně plní funkci soukromí. Dodávají lidem klid, když nechtějí být nikým a ničím rušeni. 

Od exteriérových navíc očekáváme absolutní spolehlivost, bezpečnost, ochranu proti povětrnostním vlivům, tepelně izolační vlastnosti i elegantní vzhled.

Pořídit si ty „nejlepší dveře“ znamená při současné bohaté nabídce na trhu hodně trpělivosti a přemýšlení. Výběr ovlivňuje mnoho faktorů. V první řadě jde o snahu sladit vše s provedením interiéru, podlahou, malbou či jiným nábytkem. Významnou roli hraje také estetika.

Dýhované dveře

Kdo chce mít skutečné přírodní dveře s krásnou strukturou dřeva, se pro dýhu rozhodne nejenom proto, že je jejich provedení nejvíce ceněno odborníky, ale také z důvodu jejich vysoké kvality a užitné hodnoty. Jedinečná a neopakovatelná kresba činí z každého kusu originál, neboť rám je opláštěn vysoce kvalitní dýhovanou deskou. Žádný strom nevyroste dvakrát stejně, proto ani jeden kus není identicky stejný a často se i barevně drobně liší.

Právě takové si vybral i majitel domu měsíce července. Pro otevírání zvolil nejčastěji využívaný typ interiérových dveří, a sice dveře otočné. Ty jsou klasicky usazeny v pantech a otevřít je lze pouze v jednom směru. Světlé provedení harmonicky ladí s podlahou i dřevěnými okny.

Důraz na bezpečí, design a harmonii

Exteriérové dveře na rozdíl od interiérových jsou tím prvotním, co nás „vítá“ při vstupu do domu. Náš první kontakt, první dojem. Na jejich výběr bychom měli klást velký důraz. Stotisíckrát otevřít a zavřít, to vše by měly zvládnout a vydržet. Navíc chrání naše soukromí, a proto by měly být bezpečné i odolné. Celkový vzhled domu závisí na detailech. Kompaktní design vstupních dveří navazujícím na barevné ztvárnění fasády i oken je důležitým faktorem pro celkový estetický obraz domu.

Ať chceme nebo ne, dveře vypovídají o obyvateli mnohé. Dávají tušit, zda se jeho majitel spíše před okolním světem bázlivě uzavírá nebo má „srdce na dlani“.

Panu doktorovi se vše náležitě podařilo skloubit. Po chvilce nás sám zve na návštěvu svého domu a říká:„Račte dál, vstupte!“

Pavla Poznarová

Další články o domu měsíce července