Nadstandardně řešená ložnice cihlového domu měsíce října

Dnešní ložnice není jen místností, ve které spánkem strávíme třetinu každého dne. Požadavky na ni jsou mnohem širší. Zůstává sice především klidovou a relaxační místností domu, avšak nároky na její vybavení v posledních letech výrazně vzrostly. 

Máme tím na mysli nejen samotné vybavení ložnice nábytkem, ale také důmyslným osvětlením, elektronikou, či dalšími odpočinkovými zónami. Výběru ložnice by proto měl předcházet promyšlený návrh od vedení elektroinstalací, přes vývody osvětlení, umístění audiovizuální techniky až po výběr nábytku, dekorací či volbu místnosti, do níž bude v domě situována.

Výběr místa
Na samém počátku je výběr vhodné místnosti. Velmi časté je umístění směrem k severu z důvodu, že Vás ráno nebude budit ostré slunce a večer zde nebude nesnesitelné teplo. Chystáte-li se stavět cihlový rodinný dům, zvažte umístění ložnice právě sem. Pokud naopak máte rádi, když Vás sluníčko ráno „tahá“ z postele, zařiďte si ložnici s okny na východ. Nicméně některé ze zásad zdravého spánku uvádí, že teplota v ložnici by neměla přesáhnout 19 °C, místnost by měla být dobře větraná, odrušená od venkovního i vnitřního hluku a odcloněna od světelného uličního smogu.

Moderní ložnice
Barvy na stěnách ložnice by měly navozovat odpočinkovou atmosféru, stejně tak pohodlný a funkční nábytek. Moderní ložnice by neměla působit příliš roztříštěným dojmem. Naopak. Ložnicím dneška sluší minimalismus, jednoduchost a nápaditost. Splněním těchto požadavků docílíme stavu, který odpovídá aktuálním nárokům na bydlení. Znamená to především jednotný design jednotlivých kusů nábytku. Pak již postačí doplnění drobnými dekoracemi a detaily. Základem každé ložnice je samozřejmě postel. Pevný rám by měl být vyplněn kvalitním roštem, pro zvýšení komfortu a pohodlí s možností polohování. Největší vliv na kvalitu spánku mají matrace. Ty by měly držet tělo i ve spánku v ideální poloze. Kvalitní matrace jsou drahé, ale vzhledem k vlivu dobrého spánku na zdraví člověka se na nich nevyplatí šetřit.

Dokonalá ložnice cihlostavby paní Michaely
Ložnice domu měsíce října splňuje všechny zmíněné aspekty a je příkladem.  Celý dům je do detailů promyšlený tak, aby co nejlépe vyhovoval těm, kteří v něm bydlí. I jeho interiérové provedení je vkusné, čisté a promyšlené. Bezesporu musí zaujmout každou návštěvu. To samé platí o ložnici. Obrovský prostor je řešen nadstandardně velkou postelovou soustavou. Ta by měla podpírat tělo tak, aby páteř zaujímala správnou polohu. Stejné pravidlo platí i při čtení před spaním. Tomu dopomáhají vypolstrované opěry. Ve stejném barevném provedení navazují na postel i noční stolky. Samostatnou kapitolou je osvětlení místnosti. Jeden zdroj je doplněn mnoha menšími a to tvoří v ložnici po každé jinou světelnou atmosféru.

V moderních domech je dnes již standardem propojení ložnice s koupelnou, wc či šatnou. Oba parametry cihlový dům splňuje. Navíc je zde možnost výstupu na terasu. Ta dopřává manželům krásný pohled do přírody. Pro klidný a ničím nerušený spánek si mohou majitelé zatáhnout neprůsvitné závěsy.

Mezi nejdůležitější doplňky v ložnici patří zrcadlo, které je doplněno zajímavým osvětlením. Výrazným prvkem je křeslo, které působí v místnosti jako solitér a také rostlina v květináči, která dodává prostoru přírodní charakter.

Bělený kanadský dub – krásná přírodní podlaha
Plovoucí dřevěná podlaha, která je zhotovena z přírodního běleného kanadského dubu Vás upoutá svou krásou hned při vstupu do ložnice. Svými vlastnostmi je vhodná do místností, jako jsou obývací pokoje či ložnice, z důvodu snadné údržby i čistého designu. Pokládka je nenáročná, provádí se bez lepení způsobem pero drážka. Provedení ve světlé barvě doplňuje celkový ráz domu, kterému hnědá a béžová v různých odstínech převládají.

Tak to vidíte. Zařídit ložnici tak, aby odpovídala moderním trendům bydlení, není zase tak složité. Stačí se zaměřit na správné využití barev a samozřejmě také optimální volbu materiálů. Moderní ložnice paní Michaely je zařízena účelně, jednoduše a vkusně. V tom spočívá její krása.

Poznarová Pavla

Další články o domu měsíce