Novinky v instalačních systémech Rehau pro rok 2017

Rehau patří mezi odborníky ve stavebnictví k vyhledávaným značkám z důvodů trvale vysoké kvality svých výrobků. Každoročně přichází pracovníci firmy s novými inovačními řešeními, která do značné míry určují budoucí vývoj oboru. 

Jinak tomu nebylo ani na letošním veletrhu instalační, topenářské a sanitární techniky ISH ve Frankfurtu. Zde Rehau představila na rozsáhlé expozici hned několik novinek. Seznámil nás s nimi pan Petr Klíma z českého zastoupení Rehau. Ten v úvodu našeho setkání říká: „Rehau na letošním ISH představuje v zásadě čtyři novinky, se kterými bych Vás nyní rád seznámil.

Rozdělovač Easyflow    
Tento pokrokový rozdělovač podlahového vytápění je vyroben  ze speciálního profilu z nerezové oceli. Spojuje jednotlivé okruhy potrubí plošného podlahového vytápění a chlazení realizovaného z potrubí Rautherm S. Tento rozdělovač může mít 2-15 vývodů pro potrubí dimenzí 10-25 mm.

Tento rozdělovač se vyznačuje nově tím, že po jeho prvním nainstalování a zprovoznění probíhá vyregulování jednotlivých okruhů zcela automaticky.

Na přívodu jsou integrovány automatické průtokoměry, na zpátečce termostatické ventily, připojovací závit M 30 x 1,5 umožňuje instalaci termopohonu. 

Systém RAUPIANO plus
Je ucelený systém domovní odhlučněné kanalizace vyráběné v průměrech 40 – 200mm. Tato domovní kanalizace dokáže zajistit hlukový útlum v domech a budovách až na úroveň 17 dB. Je tomu tak proto, že potrubí je poměrně těžké a stabilní a je vybaveno dvojitou fixační objímkou. To jsou dva zásadní faktory, které způsobují odhlučnění tohoto potrubí.

Potrubí Raupiano plus je rozměrově kompatibilní se systémy domovní kanalizace HT a  venkovní kanalizace KG.

Potrubí disponuje speciálními tvarovkami, které jsou určeny pro rekonstrukci domovní kanalizace u panelové výstavby v České republice.

Potrubí poskytuje zajištění nejvyšší možné ochrany proti hluku dle VDI 4100 a jak již bylo zmíněno, je vybaveno originálním systémem kotvení trubních rozvodů.

Samozřejmostí je i ucelený systém požární ochrany odhlučněného potrubí RAUPIANO plus.  

Potrubí RAUTITAN
Potrubí Rautitan je kompletní systém instalačních trubních rozvodů pro sanitu a  vytápění.
Celoplastové trubky RAUTITAN flex jsou dodávány v průměrech 16 – 63 mm, vícevrstvé trubky RAUTITAN stabil pak v průměrech 16 -40mm.
Potrubí pracuje v trvalých provozních parametrech 60°C / 1 MPa,   90°C / 0,6 Mpa.
Osvědčen je také systém axiálního lisování pomocí násuvné objímky, který významně urychluje montáž potrubí na stavbě a činí ji bezpečnou.

Instalační boxy
Další novinkou Rehau jsou prefabrikované montážní jednotky - boxy použitelné pro montáž na  omítku i pod omítku. Izolační tělo jednotky je vyrobeno z tvrdé PUR pěny, do něj jsou dále  integrovány výstupy sanity, teplé a studené vody i domovní kanalizace.

Instalační boxy je možno dodat již včetně integrovaných instalačních prvků s možností napojení všech na českém trhu dostupných baterií a domovních odpadů.

Instalační boxy jsou použitelné v suché i mokré výstavbě, dřevostavbách nebo betonových či prefabrikovaných konstrukcích.

Výhodou použití instalačních boxů je rychlost montáže. Úspora času je až 80 % ve srovnání s montáží obvyklým způsobem.

Ivo Románek