Vybíráte vanu? Neopomeňte hydromasážní vany s léčebnými účinky!

vana

Umývadlo a vana jsou považovány již dlouhá léta za nezbytný standard vybavení každé koupelny. A i když dnes vany v koupelnách mnohde nahrazují pro denní hygienu pohotovější sprchové kouty, vanu v určitých ohledech nahradit nedokáží.

Zejména při koupání menších dětí lze ve vaně snadno tzv. „z jedné vody na čisto“ vykoupat například dvě děti a šetřit tak nejen vodu, ale i čas a nervy. Jsou však také členové rodiny, kteří si nedokáží představit sobotní či nedělní podvečer bez čtení knihy v napuštěné vaně obklopené svíčkami. Tento obřad pro ně představuje absolutní relaxaci a zklidnění před nadcházejícím novým pracovním týdnem.

Typy van
Vany dnes můžeme vybírat hned podle několika hledisek. Prvním z nich je materiálové řešení vany, dále její tvar, rozměry a vybavenost. Co se týče materiálu, nejčastěji jsou dnes využívány vany vyráběné ze sanitárního akrylátu a smaltované oceli. Do popředí se však dostávají i vany vyrobené z kompozitního materiálu Cristalplant, který tvoří z 50 % minerální plniva a 50 % polyester. Povrch těchto van je mimořádně odolný a hladký. To usnadňuje jejich údržbu.
Tvary van dnes ve své podstatě neznají omezení. Dříve pouze obdélníkové vany umístitelné ke stěně doplnily vany rohové, kulaté i jinak tvarované. Vana může být také koncipována jako klasická, sedací, anatomicky tvarovaná s opěrkou hlavy apod.

Hydromasážní vany aneb když už vanu tak pořádnou
Jak již jsme zmínili v úvodu, vana má svoji nezastupitelnou roli nejen v oblasti každodenní hygieny, ale také relaxace. Zejména v dnešním hektickém a uspěchaném světě to platí dvojnásob. Rychle a dlouho pracujeme a na odpočinek nám zbývá méně času. Pobyt v dobře vybavené masážní vaně dnes dokáže pomoci organismu nejen v jeho celkovém zklidnění, ale má i blahodárné účinky na zdraví.

Co můžete očekávat od špičkové masážní vany?
Špičkovou masážní vanu jsme si byli prohlédnout v koupelnovém studiu Elements ve Zlíně. Vana má na první pohled klasický obdélníkový tvar i rozměr. Co je však jiné, jsou její funkce. Vana je vybavena funkcí whirlpoolu a sonické (ultrazvukové) masáže. Za pomoci různé délky ultrazvukové vlny umožňuje čtyři odlišné režimy masáží. Prvním z nich je režim After sport, který slouží k regeneraci atrofovaných svalů po sportovním výkonu. Další z režimů má název Antistres. S jeho pomocí je stimulován kardiovaskulární systém, což má za následek celkové zklidnění organismu. Pro ženy je určen masážní režim Beauty. Ten dokáže stimulovat podkožní buňky epidermu k rychlejšímu spalování tuku a jeho rovnoměrnějšímu rozprostření, díky čemuž umí eliminovat celulitidu. Poslední z režimů s názvem Ton – up pak dokáže zrychlit metabolické procesy a tím odstranit únavu. Vana je vybavena také zabudovaným rádiem a LED diodovým osvětlením, které vás spolu s intenzivní masáží dokáží zaručeně přenést přes tíhu každodenních problémů. I to je důvod, proč by masážní vana neměla chybět alespoň v jedné z koupelen moderně koncipovaných rodinných domů.

Potřebujete novou vanu? Přijďte se poradit do studia Elements!
Vana je i dnes základním pilířem hygieny a vybavení každé koupelny. Ať již jde o tvar, rozměr, vybavení vany či příznivou cenu, přijďte se před jejím nákupem poradit s odborníky v koupelnových studiích Elements v Praze, Brně, Zlíně, Napajedlích, Ostravě, Strakonicích a Karlových Varech. I v případě vany dnes totiž platí ono známé: Dvakrát měř a jednou řež!

 

Ivo Románek