Dřevěná podlaha je řešením pro několik generací!

Dřevěná podlaha stále představuje evergreen mezi podlahovými krytinami. Důvody, proč tomu tak je, jsou zřejmé. Je nadčasová, nepodléhá módním trendům a díky jedinečné kresbě dřeva se nikdy neomrzí. 

Soudobá nabídka podlah na trhu je vskutku pestrá. Můžete vybírat z mnoha druhů  - laminátových, vinylových (PVC) nebo také  klasických z přírodního materiálu, kterým je dřevo.

Laminátové podlahy
V posledních letech si vybudovaly silnou pozici vedle podlah z pravého dřeva laminátové podlahy. Jejich obliba vzrostla především díky příznivé ceně i technologickému vývoji, kterým neustále procházejí. Ten se promítá dnes již do naprosto věrných imitací nejrůznějších dřevin a dalších přírodních materiálů včetně dokonalé povrchové úpravy. Moderní podlahy tohoto typu mají povrch podobný kartáčovanému dřevu, sražené hrany a jiné estetické detaily. Výběr je opravdu velmi pestrý.

Vinylové podlahy
Patří mezi velmi rychle rostoucí kategorii. Zájem o ně stoupá hlavně pro jejich skvělé uživatelské vlastnosti a snadnou údržbu. V současnosti dokáží výrobci vinylových podlah vytvořit velmi atraktivní povrchy, které dokonale imitují vzhled i strukturu nejrůznějších typů přírodních materiálů. Na pohled jsou prakticky k nerozeznání od samotného dřeva. Výborně vedou teplo a z tohoto důvodu jsou velmi vhodné při realizaci podlahového vytápění.

Dřevěné podlahy
Přírodní materiál nelze nahradit žádnou imitací. Dřevěné podlahy jsou ozdobou každého interiéru. Dřevo je ušlechtilý materiál, který přitahuje pozornost a také dává široký prostor vyniknout vašemu vytříbenému vkusu. S přírodními materiály se zkrátka cítíte vždy lépe!

Dřevěné plovoucí podlahy
Jsou dodávány v tloušťce 15 mm. Jedná se o speciální konstrukci dřevěného materiálu spojeného křížovou vazbou, která zabezpečuje podlaze tvarovou stabilitu. Horní vrstvu tvoří 4 mm silná dýha ze dřeva, která dává celé dřevěné podlaze konečný vzhled. Povrch horní vrstvy dřevěné podlahy je již od výrobce opatřen 5x tvrzeným UV lakem. Střední vrstva je vyrobena z měkkého dřeva o síle 9 mm. Spodní vrstvu tvoří protitahová dýha, zajišťující stálost panelu podlahy. Spoje jsou buď zámkové – click lock nebo klasické pero a drážka, čímž je zajištěna stabilita a pevnost spoje mezi jednotlivými panely. Spoje mezi panely odolávají vysokým zátěžím.

Dům měsíce prosince, který je postavený z cihel od společnosti Heluz, využívá ve svém interiéru služeb dřevěné plovoucí podlahy. Zajímavostí je zvolení tmavě mořeného dubu, což je nestandardní varianta a do jisté míry odlišnost od klasických barevných tónů. O podlahách vyrobených z dubu je všeobecně známo, že jsou nejoblíbenějším a nejpoužívanějším druhem. Je to především díky jeho skvělým vlastnostem – pevnost, tvrdost, trvanlivost. V domě měsíce jsou voleny z dekorativních důvodů. Vnáší do tohoto moderního interiéru útulnost a hřejivý pocit díky přirozené struktuře a specifickému - kontrastnímu odstínu.

Dejte i Vy svému domovu punc jedinečnosti a vyzkoušejte dřevěnou podlahu z odolného dubového dřeva. Vězte, že Vám vydrží stejně jako cihla - po několik generací!

Pavla Poznarová

Další články o domu měsíce