Architektura domu měsíce srpna – harmonie trendy antracitové a bílé barvy

Moderní, úsporný a trendy. Takový dům si ve svých představách vysnili Denisa a Michal ještě v době, kdy ještě bydleli v běžném panelákovém bytě. 

Den se sešel se dnem a plánování rodiny urychlilo i realizaci nového domu na okraji Prahy. Jak nám při naší návštěvě sdělila Denisa i Michal, od samotného počátku úvah o výstavbě rodinného domu využili rad a zkušeností odborníků, kteří se pohybují ve výstavbě dlouhá léta.

Paní Denisa k tomu poznamenává: „Velký důraz jsme kladli na pěkný a moderní vzhled domu. V tomto nám velmi pomohla naše paní architektka, paní Naďa Richterová. Moc se nám líbila trendy antracitová šedá barva. Tu kombinuje fasáda domu, kdy větší objekt je „oděn“ do klasické bílé a menší z objektů je „laděn“ právě do antracitového odstínu. Přiznám se, že jsem se obávala toho, zda-li se nám podaří k antracitové fasádě domu sehnat i okna shodné barvy. Navíc jsem měla požadavek, že směrem do exteriéru má být rám okna šedý a při pohledu na okno z interiéru bílý.

K mé radosti mi náš dodavatel oken sdělil, že z vysoce stabilních okenních profilů REHAU GENEO nám může vyrobit nejen okna v požadovaném barevném provedení, ale dokonce i vstupní dveře do domu a menšího provozního objektu. Musím říci, že mi tím spadl kámen ze srdce. Nyní jsem moc spokojená, když vidím, jak je hotový dům výborně barevně sladěný a vyvážený. Šedá barva oken se výborně hodí jak k černé střeše, tak i čistě bílé fasádě.

My již jen dodáváme, že linka barev antracitově šedé a bílé se vine decentně i v interiéru domu. Slušivou šedou je opatřeno komínové těleso krbu, bílá je ostatní výmalba pokojů. Šedou a bílou kombinuje zdařile také kuchyňská linka, kdy v bílém lesku jsou provedeny spodní i horní skříňky kuchyně, naopak pracovní deska i prostor mezi skříňkami jsou opět laděny do trendy antracitového odstínu.

Ivo Románek