Okna budoucnosti můžete mít ve svém domě již nyní

Okna dělají dům, řekli si stavitelé rodinného domu Denisa a Michal a podrobili výrobce i dodavatele oken náročné zkoušce. Možná byste chtěli vědět i Vy, jak ve svých úvahách bod za bodem postupovali ve svých požadavcích, až na jejich konci zbyl jediný vítěz. A o jaké úvahy tedy šlo?

Okna měla být bezúdržbová, vysoce stabilní, se zajištěním dlouhodobě neměnného vzhledu. Dalším kritériem bylo splnění nároků na výstavbu energeticky úsporných – až pasivních domů, kdy součinitel prostupu tepla má hodnotu Uw= 0,73 (W/m2K). Okna měla dále vykazovat také nadstandardní útlum hluku, aby v budoucnu nebyl klid obyvatel interiéru domu ničím rušen. Značnou pozornost věnovali stavitelé i odolnosti oken proti vloupání, dosažení maximálního komfortu při jejich zavírání a samozřejmě také tomu, zda-li budou barevně splňovat požadavky na moderní architektonický styl.

Volba padla nakonec na okna vyrobená z pokrokových okenních profilů Rehau Geneo. GENEO je se svou konstrukční hloubkou 86 mm nejlepší profilový systém na trhu, který Vám dokáže v budoucnu zajistit nejvyšší energetické úspory. S profilovým systémem GENEO lze proto realizovat okenní výplně s označením v nejnižší třídě energetické náročnosti - třídě A.


Jak ještě snížit náklady na energie?
Okna z profilů GENEO jednoznačně vynikají svými nadstandardními izolačními vlastnosti, které Vám výrazně pomohou snížit spotřebu energií nutných k vytápění Vašeho domu. Ultrastabilní konstrukce profilu nepotřebuje do určitých běžných velikostí žádné armování. Tím se odstraňují tepelné mosty, kvůli kterým dochází k únikům cenné energie (Uf až 0,99 W/m2 K). Volný prostor v komoře lze vyplnit termomoduly, kterými lze dále zlepšit tepelnou izolaci Uf až na 0,86 W/m2 K. S použitím dalších komponentů (speciálním středovým těsněním a termomoduly) dosahuje Geneo vynikající hodnoty tepelné izolace pro použití v pasivních domech Uf = 0,79 W/m2 K.

A co říci závěrem?
Dnes již není pochyb o tom, že čím lépe bude Váš dům izolován, tím méně energie na vytápění spotřebujete. Navíc, díky užšímu provedení, profil REHAU GENEO nejen lépe vypadá, ale u stejného rozměru okna vytváří větší prosklenou plochu. To přináší do místnosti opět nejen více světla, ale například i větší tepelný zisk ze solárního záření v zimních měsících. Okenní profily Rehau Geneo jsou zkrátka budoucností, kterou můžete mít ve svém domě již nyní.

 

Ivo Románek

Další články o tématu Dům a okna