Výjimečný a originální plot domu měsíce s historickými cihlami

Když se v Chrudimi vydáte na procházku a budete mít štěstí jako my, narazíte na krásný a zcela odlišný dům, který na první pohled vystupuje z linie uliční zástavby. Ano, řeč je o našem domu měsíce, který jsme Vám již představili. 

Dnes se budeme detailně zabývat jeho nedílnou součástí – plotem.

Na ohraničení pozemku domu klade důraz v dnešní době asi každý. Pro majitele líbivého domu měsíce je důležitý jak pohled do ulice, tak kontakt se sousedy. Plot proto má plnit i estetickou funkci, aby podtrhl jednotný ráz domu. Musí být však také vzdušný a přitom pevný, okrasný a zároveň ochranný. Stejný fakt platí i zde. To je důvod, proč bychom Vám toto velmi zajímavé řešení rádi představili.

Dominanta v podobě historických cihel
Již při příjezdu k domovní zástavbě bylo téměř nemožné, nerozpoznat náš dům měsíce. Tomu dominuje fasáda z cihelných lícových pásků. Pro realizaci podezdívky a sloupku plotu byly použity očištěné cihly ze zbouraného domu, který stál na pozemku původně. Koncepce oplocení tak navazuje na celkový výzor domu.

Ve sloupcích, které rozdělují podezdívku základu na jednotlivá pole plotu, jsou uplatněny historické cihly s podpisem regionálních cihelen. Ty dodávají plotu „šmrnc“ a zaujmou snad každého kolemjdoucího.

Kovová výplň v souladu s cihlou
Výplň plotu tvoří kovářsky zpracované prvky v černé barvě. Ty jsou důmyslně uchyceny ve sloupcích tak, aby i po letech šly z prostoru bez problémů vyjmout nebo obměnit. Forma kovaných výplní je vhodná varianta pro ty, kteří vyžadují jak styl, tak eleganci. Zároveň je tím nejlepším řešením pro všechny, kteří nemají čas na pravidelnou údržbu. Kovová výplň je také součástí moderní pojezdové brány. Ta využívá systému dálkového ovládání, které umožňuje majitelům absolutně bezproblémový přístup k jejich domu. 

Návrh plotu a jeho skutečná podoba velmi vhodně doplňuje a naprosto vystihuje celkovou koncepci pojetí domu. Krásný vzhled a poměrně nenáročná údržba kovových výplní by mohla být dobrým tipem i při řešení Vašeho bydlení.

Pavla Poznarová

Další články o domu měsíce června