Koupelnu jsem si vybrala v Elements a s výsledkem jsem moc spokojená, říká paní Mirka

Bydlení v rodinném domě se od bydlení v běžné bytové zástavbě markantně odlišuje především nadstandardním prostorem.

Zdaleka to neplatí jen o obývacím pokoji, kuchyni či ložnici. Dostatečnou velikostí by měla disponovat i koupelna, v níž bychom se měli cítit pohodlně, uvolněně a s pocitem, že vše kolem je v dokonalé harmonii.

Právě takovou koupelnou disponuje nedávno dokončená novostavba rodinného domu na Zlínsku. Hned při vstupu do ní nás upoutá velká nábytková stěna se dvěma samostatnými designovými umývadly a důmyslným osvětlením. Vlevo od dveří je v prostoru umístěná volně stojící masážní vana s originální vanovou baterií. Parádně řešený je také sprchový kout. Ten je koncipován jako bezbariérový. Odtok vody je řešen nenápadným odtokovým žlábkem zapuštěným v podlaze u zdi. Zástěna koutu je z transparentního bezpečnostního skla. Kout citlivě doplňuje elegantní chromované kování. O nevšední atmosféru z pobytu v koupelně se přítomným „stará“ led diodové osvětlení umístěné v nice za vanou měnící barvu.

Realizaci koupelny provedla instalatérská společnost pana Tomáše Kořenka. Ten k realizaci říká: „Velkou výhodou této akce bylo, že vše bylo dokonale naplánováno a do detailu připraveno. V koupelnovém studiu Elements byly pečlivě vybrány veškeré instalační materiály, obklady a zařizovací předměty umístěné v koupelně. Ve spolupráci s architektem a stavební firmou se po námi provedené kompletaci podařilo proměnit koupelnu v jeden funkční a harmonický celek tak, jak ji můžete vidět nyní. Vynikající a důležitá byla samozřejmě také naše nadstandardní spolupráce s investorem,“ dodává pan Kořenek.

Dnes již v domě bydlí spokojená čtyřčlenná rodina pana Martina a paní Mirky. Nás při naší návštěvě vlídně přivítala majitelka domu paní Mirka. Při dopolední kávě jsme si povídali o výstavbě domu i realizaci jejich koupelny. S přirozeností sobě vlastní si paní Mirka míchá kávu a své myšlenky upírá k nedávné minulosti, když říká: „Dům jsme začali stavět na jaře roku 2015. Pozemek v oblasti, ke které mám blízký vztah z dětství, jsme vlastnili již delší dobu. V průběhu let se měnily naše názory na vzhled domu i podobu interiéru. V době jeho výstavby jsme však již měli docela jasnou představu o tom, v čem bychom chtěli žít. Ještě více nám ji pomohl konkretizovat Ing. Arch. David Maliňák. Díky jím předloženým vizualizacím koupelny se nám podařilo mnohem rychleji zorientovat v nepřeberném množství koupelnového vybavení a realizovat koupelnu přesně dle našich představ. Dnes jsem ze své koupelny opravdu nadšená. To, co bylo ještě před rokem na papíře, je dnes ještě mnohem hezčí v reálu. Se vzhledem i funkcí všech komponentů koupelny jsem maximálně spokojená. Neměnila bych. Můj dík patří i instalatérské firmě pana Kořenka a dalším firmám, které se na realizaci koupelny podílely.“

Nám již nezbývá než dodat, že veškeré komponenty koupelny byly pořízeny ve zlínském koupelnovém studiu Elements.

Ivo Románek

Galerie obrázků