Pálená taška Tondach Figaro naplňuje trendy v moderním ztvárnění šikmých střech

Šikmé střechy mají při realizaci zastřešení střech rodinných i bytových domů u nás mnohaletou tradici. Důvody jsou nasnadě.

Šikmé střechy zajišťují velmi rychlý odtok vody z povrchu střešního pláště, lépe odolávají sněhové zátěži, jsou bezpečné a atraktivní podkrovní prostory lze navíc využít pro bydlení.

V současné době stále více sílí požadavky po moderním, funkcionalistickém designu staveb. U rodinných domů jsou trendem jednoduché pravidelné tvary, velké prosklené plochy, hladké povrchy fasád i střech a použití výhradně přírodních materiálů. V barevném ztvárnění domů pak dominují klasické barvy bílá, šedá a k nim hodící se černá.

Všem těmto soudobým nárokům moderního ztvárnění šikmé střechy rodinných domů vyhovuje pálená střešní taška Tondach Figaro 11. Ta vyniká svým jednoduchým plochým tvarem. V ploše střechy pak působí hladkým čistým dojmem.

V poslední době rostou domy se střechou z těchto tašek jako houby po dešti. Svědčí o tom i výstavba domu nedaleko Zlína, kde se jeho majitel rozhodl postavit kompletně cihlový dům. Ten je postaven z broušených cihel Porotherm, použity jsou zde překlady Porotherm Vario s integrovaným roletovým systémem a pro zastřešení šikmé střechy zde byly zvoleny černé tašky Tondach Figaro 11 opatřené matnou povrchovou úpravou – engobou.

Zatím je dům ve fázi dokončování hrubé stavby. Již nyní je však zřejmé, že černé střešní tašky Tondach Figaro 11 mu poskytnou nejen dnes velmi žádaný moderní vzhled, ale také dlouhodobou ochranu před rozmary počasí v řádu desítek let.

Ivo Románek

GALERIE OBRÁZKŮ